Wysyłka i zwroty

Warunki ogólne

 1. Sklep JRP prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.
 2. Zamówienia są przyjmowane za pomocą koszyka. Kupujący zostaje poinformowany e-mailem o złożeniu zamówienia w sklepie.
 3. Zamówienie uznaje się za przyjęte do realizacji z chwilą otrzymania od Kupującego potwierdzenia jego złożenia, za wyjątkiem sytuacji, w której Klient jako formę płatności wybrał przelew na konto bankowe. Za datę przyjęcia do realizacji uznaje się wówczas datę wpływu środków na konto.
 4. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient otrzymuje informację drogą telefoniczną lub e-mailem o dostępności poszczególnych towarów. Wybór sposobu realizacji zamówienia Klient potwierdza e-mailem (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania na dostawę, rezygnacja z realizacji zamówienia).
 5. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wystawienia faktury. Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane.
 6. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT, którą jest podstawą do wszelkich roszczeń gwarancyjnych.Faktura VAT wystawiana jest w momencie, gdy wszystkie zamówione przez Klienta towary są gotowe do wysyłki.

Termin realizacji

 1. Na termin otrzymania przesyłki składa się:
  1. czas realizacji – do 7 dni roboczychczas dostawy: – przesyłka kurierska, czas dostawy 1 dzień roboczy.
    W momencie wysłania paczki z magazynu Klient otrzymuje mailem informacje.

Gwarancja

 1. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją. Dokumentem potwierdzającym zakup w sklepie, a tym samym będącym podstawą do reklamacji jest faktura VAT.

Zwrot towaru

 1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny Klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.
 2. Zasady zwrotu towaru:
  1. warunkiem zwrotu jest kontakt Klienta poprzez e-mail: [email protected] oraz otrzymanie numeru zgłoszenia. Otrzymany numer należy umieścić w widocznym miejscu na przesyłce – w przeciwnym wypadku przesyłka nie zostanie odebrana i odesłana na koszt Zwracającego.
  2. zwracany towar nie może: nosić śladów używania, być w żaden sposób zniszczony, być pozbawiony oryginalnego opakowania.
  3. zwracany towar należy odesłać razem z oryginalnymi dokumentami dołączonymi do przesyłki oraz z wypełnionym formularzem zwrotu.
  4. koszt odesłania zwracanego towaru ponosi Klient. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru, po otrzymaniu od Klienta podpisanej korekty sprzedaży. Pieniądze zostaną przekazane w sposób określony w formularzu zwrotu w ciągu 14 dni roboczych
     

Reklamacje

 1. Warunkiem przyjęcia reklamacji jest kontakt Klienta z działem reklamacji (e-mail: [email protected]), otrzymanie numeru zgłoszenia oraz wypełnienie formularza reklamacji. Otrzymany numer należy umieścić w widocznym miejscu na przesyłce. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
 2. Reklamowany towar należy przesłać za pośrednictwem firmy kurierskiej na koszt klienta.
 3. Reklamacje rozpatrywane są w terminie 14 dni roboczych od daty wpłynięcia.
 4. W przypadku uznania reklamacji towar zostanie wymieniony na wolny od wad lub sklep zwróci Kupującemu równowartość ceny produktu.